betonové
haly

výrobní
haly

skladové
haly

administ.
haly

zemědělské
haly

ocelové
konstrukce

vestavby
do hal

Navštívili jsme hutě v Katowicích

07.12.2023

Ing. Tomáš Smetana

jednatel

V měsíci listopadu jsme měli jedinečnou příležitost nahlédnout do nitra výrobního procesu válcování ocelových nosníků IPE v hutích Dąbrowa Górnicza, které jsou součástí ocelárenského komplexu v regionu Katowice. Díky této zkušenosti jsme získali hlubší pohled a porozumění celému výrobnímu cyklu válcování ocelových profilů, které představují jednu z klíčových surovin ve výrobě našich montovaných ocelových hal.

Hutě Katowice

Automatizace a rychlost

Hutě v Katovicích jsou vybaveny špičkovou technologií, která umožňuje vysoce efektivní a rychlý průběh výroby. Celý proces, od počáteční fáze válcování, přes následné rovnání a dělení materiálu na potřebné délky, byl plně automatizovaný. Jedním z klíčových momentů bylo sledování válcování nosníků, kde jsme mohli vidět preciznost a sílu, s jakou se kov transformuje do konečné podoby. Automatizace v tomto procesu nejenže zvyšuje efektivitu, ale také zajišťuje konzistentní kvalitu výsledného produktu.

 

Pro vedení společnosti KovoSmetana byla tato návštěva v Katovicích neocenitelným přínosem. Vidět proces výroby naší vstupní suroviny od samého začátku až po konečný výsledek nám umožnilo lépe porozumět našemu vlastnímu odvětví.

Naše nabídka

Výrobní haly

více informací

Skladové haly

více informací

Administrativní haly a prodejny

více informací

Zemědělské haly

více informací

Ocelové konstrukce

více informací

Vestavby do hal

více informací

Malé haly

více informací